Drobečková navigace

Úvod > Činnosti dětí > Aktuality > Stanování v přírodě

Stanování v příroděDatum konání:
14.6.2024
Datum ukončení:
16.6.2024

Víkendové stanování s dětmi v přírodě se opět ukázalo jako nezapomenutelný zážitek plný radosti, dobrodružství a blízkosti k přírodě. Naše dobrodružství začalo v pátek v Kopřivnici, kdy jsme na louce pod lesem, bez elektřiny a vody postavili stany a připravili vše na večerní opékání špekáčků. Děti si s nadšením připravily dřevo na opékání, což se stalo skvělou příležitostí pro spolupráci a sdílení zážitků.
Sobota ráno nás přivítala nádherným výhledem na Kopřivnici, který jsme si užili během snídaně. Následovaly míčové hry, sběr malin a lesních jahod, které nám příroda nabídla. Po chutném grilování masa na oběd jsme se odpoledne vydali koupat na Vetřkovickou přehradu, kde jsme si užili i padlbording. Na večeři jsme si pochutnali na poctivé gulášové polévce s bramborem a párkem, kterou jsme společně připravili na ohni. Večer pak patřil stezce odvahy, která byla zaměřená na překonání strachů dětí. Každé dítě napsalo své obavy neviditelnou tužkou na papír, který bylo možno přečíst jen pod světlem. Tyto strachy, které zůstaly tajemstvím jsme doslova i do písmene pohřbili s malým smutečním obřadem. Tento symbolický akt byl pro děti velmi silný a osvobozující.
I když nás v neděli ráno přivítalo deštivé počasí, neodradilo nás to od plánů. Vydali jsme se tedy na discgolf a během hry se počasí nakonec umoudřilo. Celý krásně strávený víkend jsme zakončili pizzou, která byla sladkou tečkou za naším dobrodružstvím.
Po sbalení stanů a úklidu místa tak, aby nebylo poznat, že jsme tam byli, jsme se s radostí vrátili domů. Odměnou pro nás byly nejen vybité mobily dětí, které si během pobytu neměly kde nabít, ale také skutečnost, že se mobily téměř nepoužívaly. Děti si užívaly přírodu, přátelství a dobrodružství naplno a my všichni jsme odjížděli s pocitem naplnění a radosti.
Tento víkendový pobyt nám opět připomněl, jak je důležité trávit čas v přírodě, společně tvořit a překonávat vlastní hranice. Už se těšíme na další dobrodružství!
FOTOGRAFIE