VEŘEJNÉ DOKUMENTY

Dětský domov a Školní jídelna,
Nový Jičín, Revoluční 56,
příspěvková organizace

Revoluční 56

Nový Jičín 741 01

A BYL TO SUPROVÝ VÝLET

H. Kurcová
V sobotu nám slunce dopřávalo hodně slunečních paprsků a my jsme místo někde k vodě vyrazili na výlet na Štramberka, který slavil DEN MĚSTA ŠTRAMBERK.

Hodně jsme se těšili na kulturní program, ukázky sokolnictví a jarmark, ale byli jsme hodně zklamaní, protože nás akce ve Štramberku nezaujala. Prošli jsme stánky, zhodnotili jsme, že je všechno předražené. Zaujali nás draví ptáci, kašna s vodou a vyřezávaný ještěr. Osvěžili jsme se zmrzlinou, která byla opravdu lahodná. No a paní vychovatelka nám nabídla náhradní plán. Autobus zpět do DD nám jel až za dlouho, proto jsme se vydali do Národního sadu, který jsme měli skoro sami pro sebe. Pobyt tam byl příjemný, protože jsme byli schovaní před sluncem stromy. Do sytosti jsme si užili houpaček a kolotoče, závodili jsme a hráli honěnou. Seznámili jsme se s dívkou až z Prahy, která byla na návštěvě u babičky. Byli jsme všichni překvapeni, jakou měla vyřídilku. Cesta na autobus byla příjemná, protože jsme šli lesem pod Kotoučem. Cestou nás překvapil oslík, který nás hlasitě zdravil, viděli jsme v zahradách králíky, pejsky a kočky. Martina nejvíce zaujal velký pavouk na střeše staršího domku a malé děvčata roubenky.

Pozor! Čekáme na autobus zpět do DD. Vedle tety si sedla paní, které nebylo evidentně dobře. Říkala, že jdou na ni mdloby. Neměla s sebou dostatek vody v takovém vedru, se není co divit. Sotva to dořekla, tak omdlela.

S tetou jsme ji poskytli první pomoc. Paní se probrala. Chtěli jsme volat záchranku, ale to odmítla, proto jsme ji pomohli do autobusu, víc jsme pro ni nic nemohli udělat. Jedeme autobusem a při vystupování spolucestujících si Jakub všiml, že pánovi z kapsy u kalhot vypadla peněženka. Neváhal a peněženku mu rychle podal, protože vystupoval. Cizí pán byl překvapen a hezky Jakubovi poděkoval.

Nakonec se výlet podařil.

FOTOGRAFIE